דרכים למימון רכב חדש בשנת 2022

אתם מכירים מישהו שלא מחזיק רכב פרטי? על אף ההוצאות הכספיות הכרוכות בהחזקת רכב פרטי עדיין אנחנו נזקקים לו כדי להתנהל במהירות האופטימלית ביום יום.

בעבר, כדי לקנות רכב פרטי היינו צריכים לגייס עשרות אלפי שקלים או מאות אלפי שקלים, לרכבים מסוימים ולשלם עבורם במזומן. גיוס הכספים היה מהון עצמי או לחלופין, דרך הלוואה מהבנק או מכל גורם מימון אחר.

היום יש דרכים מגוונות לרכוש רכב פרטי ואת הנפוצות שבהן נסקור במאמר הבא.

הלוואה לרכב חדש

הדרך הנפוצה והמוכרת לרכוש רכב פרטי. פשוט להיכנס לבנק בו אתם מנהלים את חשבון העובר ושב שלכם ולבקש הלוואה כדי לרכוש רכב. מרבית הבנקים מציעים הלוואות בתנאים טובים באם מדובר ברכב חדש שהם יכולים לשעבד לטובתם ולהוריד את רמת הסיכון.

מימון רכב על דיי הלוואה אפשר לפרוס למספר תשלומים רב ואפילו עד לחמש שנים במקרים רבים, כך שתוכלו לסדר לעצמכם החזר חודשי סביר ונוח וליהנות מרכב חדש.

חברות מימון

הבנק לא מאשר עוד הלוואות? עבור לקוחות רבים תמו האפשרויות והבנק לא מוכן לאשר עוד מימונים ומסגרות. במצבים כאלו חברות המימון החיצונית הן אלטרנטיבה אידאלית.

הלוואה למימון רכב דרך חברות מימון חוץ בנקאיות זוהי דרך מצוינת ליהנות מפריסת תשלומים נוחה ומאופציה לרכישת רכב חדש משלכם תוך שמירה על המסגרת הרגילה בבנק.

שימו לב שמרבית החברות החוץ בנקאיות מציעות הלווה למימון רכב אך הריביות שונות משל הבנק ולרוב הן גבוהות יותר.

חברות סחר ברכבים

זו האופציה הנפוצה ביותר כיום. בשנים האחרונות חלה צמיחה אדירה בתחום של מימון רכבים דרך חברות הסחר השונות. חברות המשכירות והמוכרות רכבים מציעות מסלולי מימון מגוונים וגמישים מאוד שמאפשרים לאנשים רבים להיות מסוגלים לרכוש רכב וליהנות מתשלומים חודשיים נוחים ומתנאי מימון גמישים.

זה המקום הנכון ביותר לציין שלא רק מי שהבנק לא אישר לו הלוואה לוקח מימון מחברות סחר ברכבים, ההיפך הוא הנכון, המסלולים הגמישים שמציעות החברות הרבות שקיימות כיום מביאים אנשים רבים להעדיף לקחת את המימון מהם ולא מהבנק, גם אם הבנק מאשר להם בקלות הלוואה לרכישת הרכב הבא שלהם.

זהו שינוי משמעותי שחל במשק בכל הנוגע לתחום של מימונים והלוואות. לא עוד מונופול של הבנקים ותחנונים לחסד נוסף של הבנקאי. מגוון האפשרויות גורם לבנקים להתחיל לחשוב פעמיים ולהציע הצעות אטרקטיביות יותר כדי להשיב לידיהם את נתח הלווים שנמשך על ידי חברות הסחר השונות.

מתלבטים?

פשוט ערכו השוואה. אילו יכולנו לומר לכם כאן ועכשיו מה המסלול הזול ביותר היינו עושים זאת בשמחה, אך השוק משתנה באופן תדיר ויחד עם זאת משתנות גם ההצעות של חברות הסחר ושל הבנקים.
בנקודת זמן בה הנכם מעוניינים לרכוש את הרכב שלכם פשוט השוו בין האפשרויות שעומדות בפניכם ותגלו במהרה מהי האפשרות הכדאית ביותר עבורכם.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן