המדריך לחיסכון בקניות הסופר

מוצרי החלב, הבשר, הדגנים, הביצים ושלל מוצרי הצריכה השונים עלו בשנים האחרונות בכמה עשרות אחוזים ויקרו את סל הקניות החודשי שלנו בצורה משמעותית. כיצד נוכל להתמודד עם עליית המחירים? ובאילו שיטות נוכל לנקוט כדי להוזיל אותם?

הכנת רשימה חוסכת לנו 20% מההוצאה

הקניות בסופר מהוות את אחת מההוצאות העיקריות שלנו, בשקלול הוצאות משק הבית הפרטיות, לכן עם המצב הכלכלי הקשה של היום, בו אנחנו חווים עליות מחירים של כלל מוצרי המזון בסופר, אנחנו חייבים להיות מחושבים במהלך ביצוע הקניות. חיסכון בהוצאת הקניות, יכולה להקל עלינו מאוד, לשם כך אנחנו חייבים לערוך רשימת קניות מדויקת, בהתאם לצרכי המשפחה שלנו. תתחילו לבצע את רשימת הקניות, על ידי בדיקת מלאי המצרכים בבית.

בדיקת מלאי המצרכים, תמנע מכם  להכניס לרשימה מוצרים מיותרים ותאפשר לכם לדייק בצרכים האמיתיים שלכם במהלך הקנייה. כלומר, כעת תוכלו לדעת את כמות המוצרים הדרושה לכל סוג ואם בכלל אתם צורכים את המוצרים הללו. ישנם מקרים בהם אנחנו נמצא את עצמנו קונים, כמות עצומה של ירקות, שלבסוף אנחנו זורקים חצי מהם בגלל שהם נרקבו. אם אתם מוצאים את עצמכם מתקשים, במהלך הכנת רשימת הקניות, אתם יכולים לפנות לייעוץ אצל מומחים הנוגעים לייעוץ כלכלי או ייעוץ עסקי, שילמדו אתכם שיטות נבונות לחיסכון בקניות עבור העבודה או הבית. לבסוף, כאשר השלמתם את הרשימה, אסור בשום אופן לחרוג ממנה. אומנם בהתחלה, המשימה תהיה קשה, אך לבסוף תעמדו בה ותגלו כמה חסכתם.

דרכים נוספות שיוזילו לנו את הקניות

מלבד הכנת רשימת קניות, שמסייעת לנו לבחון מה באמת אנחנו צריכים לקנות ועוזרת לנו לשלוט בפיתויים של קניות סתמיות, אנחנו יכולים למצוא עוד שלל דרכים, בהם אנחנו יכולים להוזיל את מחיר הקניות בסופר, בצורה דיי משמעותית. כיום אנחנו יכולים להצטרף למועדון הקניות של הסופר, הצטרפות למועדון קניות, תעניק לנו הנחה קבוע עבור מוצרי הכנות, לרוב היא משתנה מסופר אחד לשני. ובנוסף לכך, החברות במועדון הקניות של הסופר, תעניק לנו אפשרות ליהנות משלל קופונים והנחות, שינתנו לכם מידי חודש על ידי הסופר. אותם תוכלו לנצל במהלך הקניות, שימו לב לבחון את ההנחות והקופונים, על מנת לבחון, אם אתם באמת צריכים את המוצרים.

כיום ישנה תחרות עצומה בין הסופרים השונים, על מנת להגיע לכיס הלקוחות, התחרות הזו לרוב מתבטאת בשלל הכרזות על מבצעים כמו: מבצע של מוצרים המוענקים בעשרה שקלים, מבצע של סל הקניות ללא מע"מ, מבצע של ירקות ופירות במחירים של שלושה שקלים ועוד. בעת הקניות, במהלך המבצע, שימו לב מה התוקף של המוצרים ומה איכות הירקות, הרבה פעמים הסופרים, אומנם מעניקים לנו הנחות ענק על מוצרים, אך גם מעניקים לנו בתמורה סחורה ששווה את מחיר המבצע.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן