המלצות מחברים או יועץ לימודים

צעירים רבים אחרי שירות צבאי ולאחר הטיול הארוך מעוניינים לרכוש מקצוע, להתחיל לסלול את דרכם בחיים, ולפתח קריירה מעניינת ומשתלמת גם מבחינה כספית. מאחר ויש תחומי לימוד רבים קשה לקבל החלטה וחשוב להכיר גם את המגמות המשתנות בעולם התעסוקה. צעירים רבים נעזרים בחבריהם הלומדים במוסדות הלימוד השונים כמו מכללות, אוניברסיטאות ובתי ספר מקצועיים כיוון שהם יכולים להמליץ ממקור ראשון ומניסיון אישי, וניתן להסתייע בדבריהם. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בהחלטה חשובה אותה יש לקבל בכובד ראש ותוך הפעלת שיקולים רבים לכן במקרים מסוימים לא ניתן להסתפק ולהסתמך רק על המלצות מחברים קרובים אלא חשוב ואף מומלץ לפנות לגורם מקצועי המעניק שירותי ייעוץ לבחירת מסלול לימודים.

מגוון גדול בשוק הלימודים

לאורך השנים נוספו תחומי לימוד רבים ומגוונים וישנם תחומי לימוד הנחשבים לאטרקטיביים במיוחד בגלל הביקוש הגבוה במשק לעובדים חדשים בתחום ספציפי, לדוגמה מפתחי אפליקציות או מנהלי השקעות בשוק ההון, בעוד תחומים שהיו בעבר פופולאריים ומבוקשים הולכים ומאבדים את מיקומם ויוקרתם ולכן פחות תלמידים נרשמים למסלול זה. בגלל המגוון העצום של האפשרויות ומסלולי הלימוד קשה לקבל החלטה נכונה, במיוחד כאשר לא מכירים לעומק את מסלולי הלימוד ושוק התעסוקה ועלולים להסתמך על מידע שגוי או חסר.

כדי לקבל החלטה נכונה וראויה לבחירת מסלול הלימודים חשוב לשוחח עם חברים, אך יש לזכור כי מה שמתאים להם לא בהכרח מתאים לכם. בנוסף, רוב הצעירים מתלבטים בין כמה אפשרויות ומסלולי לימוד כאשר הבחירה לרוב נעשית משיקולים רגשיים ללא איסוף נתונים וללא בדיקה מעמיקה לכן עלולים לגלות תוך זמן קצר, לעיתים כבר בסמסטר הראשון, כי הבחירה לא הייתה נכונה ואז עלולים לעמוד בפני בעיה כיוון ששילמו עבור שנת לימודים מלאה ולא ניתן לקבל החזר כספי. כמו כן, מבזבזים שנה יקרה מהחיים ויש להמתין לשנת הלימודים הבאה או לפתיחת קורס נוסף בתחום המתאים להם יותר.

לכן, חשוב לפנות לשירותיו המקצועיים של יועץ לימודים מנוסה ומיומן.
תפקידו של היועץ לסייע לכם לקבל החלטה טובה ונכונה ביותר לעתידכם. הייעוץ ניתן באופן אישי, מקצועי ופרטני בהתאם למאפיינים הייחודיים שלכם. חשוב לדעת כי הייעוץ מורכב משיחות אישיות עם היועץ ועם אנשי מקצוע אחרים (בהתאם למקום אליו פניתם), סדנאות להכוונה מקצועית, מבחנים לגילוי הכישורים הייחודיים שלכם, מבחני אישיות המאפשרים לגלות מהם הנטיות המקצועיות והכישורים המיוחדים שלכם, מבחנים פסיכומטריים שונים ושיחות עם פסיכולוגים מנוסים. במהלך הפגישות עם יועץ לימודים מקבלים גם הסברים על מסלולי לימוד שונים ועל המוסדות להשכלה גבוהה או בתי ספר מקצועיים.

ראוי לציין כי באמצעות הייעוץ לבחירת לימודים ניתן לגלות כישורים עליהם לא ידעתם ולשמוע על מסלולי לימוד חדשים שיכולים להתאים לכם יותר, וכך להגיע לתובנות חדשות ולקבל החלטה נכונה ואחראית יותר. לכן, כדאי לשוחח עם חברים וקרובי משפחה אך אם לא בטוחים ומתקשים לקבל החלטה לגבי מסלול הלימודים חשוב לפנות ליועץ מקצועי המסייע לכם לקבל החלטה טובה ונכונה, החלטה חשובה המשליכה על חייכם ועתידכם הקרוב והרחוק.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן