טיפים לבחירת משקפי שמש

כבר שנים נחשבים משקפי השמש לפריט אופנתי  ומבוקש. כמעט ואין אדם שלא רוכש לו זוג משקפי שמש ולפעמים אף מספר דגמים. אבל לפני הכול,כדאי  לזכור כי בבסיס של הדברים, משקפי השמש הינם פריט המגן מפני קרינת השמש  הידועה כמסוכנת כל כך, ושממנה צריך להקפיד להישמר.

יש לזכור כי כאשר העיניים חשופות לכמות אור גדולה וחזקה מדיי, עלולים להיגרם לנו נזקים בלתי הפיכים שיכולנו למנוע לו היינו מקפידים על שימוש במשקפי שמש איכותיות.

בבואכם לבחור משקפי שמש מומלץ לבדוק מספר פרטים חשובים. הראשון והחשוב ביותר הוא העדשות. מה רמת ההגנה שהן מספקות לנו, ועד כמה באמת הן מסננות את הקרינה האלוטרה סגולה?
חשוב לחפש את התווית של תו התקן כפי שנקבע במכון התקנים הישראלי, אשר מתייחס לרמת הסינון של הקרינה, אם כי לא לאיכות האופטית של העדשות. עניין חשוב נוסף הוא רמת הנוחות. אנשים אשר שוהים שעות רבות ביום בשמש, טוב יהיה אם ירכשו משקפיים נוחות ולא רק אופנתיות, על מנת שיוכלו להסתובב איתם משך שעות מבלי שאלה יפריעו להם.

חשוב לשים לב גם לצבע העדשה. עדשות כהות מגנות טוב יותר מעדשות בהירות. באם משקפי השמש אינן איכותיות מספיק, ולא חוסמות היטב את הקרינה העל סגולית, הן עלולות להסב יותר נזק בעת השימוש בהן, מאחר ובאופן טבעי, ההגנה מהאור הנראה גורמת לאישון להתרחב, וכך האישון חשוף ליותר לנזקים וליותר קרינה. ההגנה היא לא הגנה אמיתית. ולכן במקרה כזה עדיף כבר להימנע מהשימוש במשקפי השמש באופן מוחלט.

יצרני המשקפיים היום מודעים היטב לחשיבות ההגנה על העיניים. ומעוניינים לספק כמה שיותר פתרונות לצרכנים. למשל היכולת ליצור משקפי ראייה שהינן גם משקפי שמש. או למשל משקפיים מתפרקים שניתן לחבר מעל לעדשות משקפי הראייה. הדגש הוא גם על העיצוב, אך לא פחות על האיכות ורמת ההגנה.
ישנם משקפיים אשר מתכהים בהתאם לכמות האור אליה נחשפים, וכמו כן, משקפיים לילדים. המודעות ההולכת וגדלה מעודדת את ההורים לרכוש משקפי שמש לילדים הצעירים ואף לפעוטות.

מחירי משקפי השמש משתנים, ולרוב לא זולים. אך עם זאת עדיין כמעט בכל תקציב ניתן יהיה להשיג זוג משקפיים אשר עומדים בסטנדרטים של תו התקן ומספקים הגנה לעיניים. חשוב לבדוק היטב את מחירי השוק ואף לערוך השוואות מחירים. תתפלאו לגלות שדגם זהה יכול להיות מתומחר באופן שונה מחנות לחנות.
מפעם לפעם ישנם גם מבצעים מצויינים של 1+1, ועוד. רק תפתחו טוב טוב את העיניים ותגלו איזה משקפיים מתאימים לכם.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן