טיפים לקישוט עוגות

הכנת עוגות זוהי אומנות לכל דבר. כל נושא ההכנה של העוגה יכול לערוך זמן קצר וכן זמן ארוך, הכל תלוי ברמת ההשקעה וכמות המרכיבים. הכנה של עוגה נחשבת לאומנות בעיקר בזכות הנראות והזמן שעובדים על העוגה, הכנת המרקם של העוגה, דילול הקצפת, יצירת טעמים ייחודיים, הוספת צבעים שמעוררים חשק ועוד. שפים רבים חושבים רבות על מתכונים ייחודים של עוגות ולבסוף רואים את התוצאה הסופית.
יצירת עוגה יכולה להיות עבודה קשה שמצריכה מחשבה וחוש יצירתיות. היום יש הרבה אנשים שעושים קורסים וסדנאות שונות לקישוטי עוגות, אנשים משיקים הרבה כסף ומשאבים על מנת לעשות את העוגה כמה שיותר יפה וטעימה.
להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לעשות את העוגה שלכם גם טעימה, גם יפה והכי חשוב ללא בזבוז מיותר של כסף:

מצרכים לעוגות נמצאים בכל מקום

מצרכים של עוגות הם אותם מצרכים שנמצאים כמעט בכל מקום כגון סוכריות, סירופ שוקולד, תותים, קצפת, סוכריות גומי ושלל ממתקים שונים. מצרכים אלו נמצאים כמעט בכל פיצוציה, סופר או חנות שנמצאות ממש מתחת לבית.
אחד הדברים שהכי גורמים לעוגה להיראות טובה הוא הצורה שלה, אם נוציא לרגע את הקישוטים שנמצאים על העוגה נשאר עם הצורה הכללית של העוגה. נסו לחשוב על צורה של עוגה שיגרה את הסועדים. אם קהל האורחים שלכם מורכב מילדים נסו לעשות עוגה בצורה דובי, כדור וכדומה.

רוצים לדעת אילו עוד קישוטים ניתן למצוא כמעט בכל מקום? חטיפי שוקולד שיכולים להתפזר מעל העוגה, מקופלת מפוזרת לפירורים, סוכריות טופי שאפשר לעשות מהן צורות נחמדות, וופלים עם שוקולד, ביסקוויטים, עוגיות ועוד.

השתמשו במוצרים שנמצאים בבית שלכם

אחד הדברים שהכי חוסכים כסף הוא פשוט לבדוק אילו מוצרים יש לכם בבית. יכול להיות שתופתעו למצוא מוצרים רבים שיכולים לשמש כקישוטים לעוגה שאתם מכינים. כמעט בכל בית נמצא למצוא חבילת שוקולד או ממרח שוקולד, פרות כגון בננות, תפוחים, תותים וכדומה יכולים להפוך לקישוטים מדהימים שמוסיפים צבע וטעם לעוגה. מרכיב שיש בכל בית הוא סוכר, ניתן לשפוך סוכר וחמאה על מחבת וליצור קרמל עם חמאה ועוד.

לסיכום

עוגות הם המאכל אהוב על כולם ובעיקר על ילדים. חשוב לזכור כי ילדים אוכלים בעיקר עם העיניים כך שכמעט ולא משנה מה הטעם של העוגה, עצם העובדה שהם רואים עוגה מדהימה מול העיניים שלהם הם מיד יאהבו אותה יותר.
עוגות הם מאכל שאוכלים לאחר ארוחה או סתם כאשר בא משהו מתוק והיא יכולה להיות מאכל קליל וגם מאכל כבד. נסו להיות כמה שיותר יצירתיים וייחודיים, ככה תוכלו ליצור עוגה שיהיה קשה לשכוח ואפילו יבקשו שתכינו אותה פעם נוספת.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן