מה כדאי? מכון כושר או מועדון כושר עם בריכה

לאור המודעות הבריאותית והאסתטית הגוברת בקרב הציבור הרחב, אין פלא שיותר ויותר אנשים רוצים להירשם למקום מתאים, שמציע פעילות גופנית סדירה ומותאמת. שאלה מרכזית היא – איך בוחרים במקום המתאים ביותר מתוך ההיצע הקיים. בתוך כך, ראוי במיוחד לשאול את השאלה הבאה – מה כדאי יותר – מכון כושר או לחילופין מועדון כושר עם בריכה?
בסקירה שלהלן נבקש לענות בהרחבה על שאלה זאת, תוך בחינה של כמה היבטים חשובים.

הרבה יותר מפינוק

לעומת חדרי הכושר הוותיקים, שלא התקדמו עם רוח הזמן, קיימים כיום יותר ויותר מועדוני כושר משולבים. מועדון כושר עם בריכה יציע בדרך כלל סוגים רבים של פעילויות ואפשרויות שלא קיימות במכון כושר שפועל על פי מודל מיושן. ראוי לדעת, בהקשר זה, שבריכה ושחיה מהווים הרבה יותר מסתם פעילות פנאי וזוהי בהחלט לא רק פעילות לילדים.

מומחי כושר ובריאות מספרים ששחייה בקביעות הינה פעילות טובה מאוד לכל גיל ולכל מצב בריאות. במהלך השחייה עובדים על שרירים עמוקים בגוף, על שרירי הגב, החזה, הזרועות ועוד. זוהי פעילות שאיננה מעמיסה על המפרקים ולכן היא טובה ומתאימה גם לאנשים עם שחיקת מפרקים ועם מחלות ניווניות שונות. זה מאפשר פעילות בריאה ומהנה שמשתלבת נהדר עם פעילות גופנית נוספת, עם משקולות, ספינינג, אירובי וכן הלאה.

מועדון כושר עם בריכה – פעילות מגוונת

עד כה, ראינו כיצד מועדון כושר עם בריכה מאפשר תוספת של פעילות גופנית בריאה. אך בכך, לא מסתיימת העדיפות של מועדון כזה לעומת מכון כושר שגרתי יותר. לרוב, מועדון כושר שיש בו גם בריכה מציע עוד מגוון רחב של פעילויות ואפשרויות בחירה להתאמה אישית מושלמת.

מועדון כושר כמוצג לעיל יכול להוות תחליף מושלם ומקצועי יותר לקאנטרי קלאב ולמכון הכושר השגרתי גם יחד. במועדון כושר מודרני ומשולב ניתן להשתתף בחוגים מסוגים שונים, בפעילויות עם הדרכה צמודה, באימונים קצרים וממוקדים, בתרגילים עם משקולות, מכשירים, קבוצות ועוד.

כאשר יש מגוון חוגים ופעילויות, כאשר ניתן להשתתף באימונים קבוצתיים בדרגות קושי משתנות, כאשר ניתן לשלב בין אימוני כוח, מכשירי ריצה ומתקנים נוספים ומגוונים – מקבלים את הגיוון המושלם שמתאים לכל אחד.

לגוף וגם לנשמה

לסיום הדברים, נזכיר שפעילות בבריכה ושחיה מהווים אפילו יותר מאשר פעילות של כושר ובריאות. מלבד המגוון שהוזכר למעלה, של פעילויות שונות, הבריכה מציעה יתרון נוסף, חשוב לא פחות. השחייה בבריכה היא דרך ראשונה במעלה להתרעננות, להרגעת הגוף והנפש, לשחרור ממתחי היום יום וממועקות שונות.

ראוי לציין ששחייה היא דרך מעולה להתחיל בה את היום, ממש כפי שהיא דרך נפלאה לסיים בה יום מפרך. זוהי גם דרך מומלצת לשילוב מושלם לגוף ולנשמה, עם אימון אירובי, משקולות וכיוצא באלה. כך שניתן ליהנות מכל העולמות.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן