מימון רכב – כל הסוגים

אחד הנושאים הבוערים לכל אחד הוא עניין התחבורה.
אם בעבר היה נהוג שרוב האוכלוסייה מתנהלת בתחבורה ציבורית הרי שהיום הדבר עוד יותר נדרש אבל יותר ויותר אנשים מעדיפים לרכוש רכב ולהשתמש בו גם בגלל תנאי התחבורה הציבורית הלא טובים בארץ. מימון רכב הוא אחד מענפי המימון הנפוצים בשוק הלוואות. אם אתם מעוניינים לרכוש רכב חדש ואין לכם את הכסף לקנות אותו תצטרכו לקחת הלוואות מימון רכב כדי לאפשר לכם זאת.

כיצד נעשית עסקת מימון רכב ?

בעסקת מימון רכב נקבע סכום ההלוואה על ידי שני פרמטרים – מחיר הרכב ויכולת ההחזר של הלווה. כמו בעסקת מימון דירה המשמשת כבטחון להלוואה עצמה, כך גם בעסקת מימון רכב. אין צורך להביא בטחונות לשם קבלת המימון שכן הרכב עצמו משמש כבטחון כל עוד לא נפרעה ההלוואה במלואה. הרכב משועבד לחברת המימון ומשמשת כבטחון עד לפרעון מלא של ההלוואה.

השיעבוד נעשה באופן חוקי ונרשם ברשם המשכונות וברישום בסעיף שעבוד במשרד הרישוי. בזמן השיעבוד לא יוכל הקונה למכור אתו או למשכן אותו לאחר. דבר זה מבטיח את חברת המימון שכספה לא ילך לטמיון במידה והלווה לא יעמוד בתשלומיו הקבועים. בכל מקרה שמסיים הלווה את תשלומי החזר ההלוואה מסירים את השעבוד והרכב עובר לבעלות מלאה של הקונה.

גם במקרה והלווה מעוניין לרכוש רכב חדש במקום הרכב המשועבד יכולה חברת המימון להעביר את ההלוואה לרכישה החדשה לאחר רישום שיעבוד לרכב החדש, ולאחר מכן מוסר השיעבוד לרכב הישן יותר.

עסקאות מימון רכב כיום מאד אטרקטיביות וכל אחד כמעט יכול לרכוש לו רכב חדש בתנאי הלוואות רכב מצויינים, עם ריבית נמוכה ופריסת תשלומים ארוכה וגמישה.

מימון רכב – בנק או ליסינג מימוני ?

מימון בנקאי – רוב הבנקים מעמידים הלוואות מימון רכב. הלוואות אלה מתנהלות מול הבנק ולא מול סוכנות הרכב. היתרון הוא שאתם לא תלויים בסוכנות אחת ובהיצע המוגבל שלה, אלא יכולים לרכוש איזה רכב שתרצו וגם בתשלום אחד. מימון רכב על ידי הבנק יעשה על פי האשראי שלכם בבנק וההיסטוריה הפיננסית שלכם. אין מניעה שהבנק יממן לכם את כל רכישת הרכב תמורת החזרים חודשיים לכמה שנים.
דרך זו מתאימה למי שמעוניין לרכוש רכב מאדם פרטי או למי שמעוניין לעבוד מול הבנק ולא מול חברת מימון רכב פרטית.

ליסינג מימוני – ליסינג מימוני הם הלוואות הניתנות על ידי חברת ליסינג כשהלקוח מתחייב לרכוש את הרכב בליסינג ולהשלים את הקנייה במועד שנקבע מראש. מימון רכב בליסינג הוא הוצאה קבועה בהתנהלות הפיננסית שלכם ומתאים למי שאינו מעוניין לעשות זאת תחת מטריית האשראי הכוללת שלו בבנק.
קניית רכב בליסינג, למרות שעד מועד הפרעון המלא של מחיר הרכב נחשב כרכב של חברת הליסינג, מחייבת את השוכר לטפל ברכב כולל כל הטיפולים והביטוחים. שיטה זו נחשבת לשיטת מימון רכב זולה ובטוחה.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן