ניקוי שטיחים – המדריך המלא

ניקוי שטיחים – בעצמנו או על ידי חברה?

ניקוי שטיחים עצמי בדרך כלל נעשה על ידי שואב אבק וחומרים ייעודיים מיוחדים אותם ניתן לרכוש בחנויות רהיטים, שטיחים וחומרי בניין. אך השאלה העומדת על הפרק היא: 'עד כמה ניקוי עצמי של שטיחים יעיל?'. התשובה לשאלה זו ברורה. היעילות היא חלקית בלבד ומדי תקופה אין לנו להתעלם מהעובדה כי השכרת שירותיה של חברת ניקיון שעיקר התמחותה היא ניקיון שטיחים, חיונית לנו.

חברת ניקוי שטיחים מומחית בתחום זה. היא תבדוק מהו סוג השטיח ובהתאם תתאים לו את שיטת הניקוי היסודית הטובה ביותר. הניקוי יעשה על ידי חומרים מיוחדים וציוד תעשייתי המתאים לכך וניתן להסתמך על כך שהשטיח שיוחזר לכם יהיה נקי, ריחני ובטוח לישיבה לכל בני המשפחה, ללא הדאגה שמא הילדים ינשמו אבק ישירות לריאות, כי בשטיח קרדיט האבק או כי הפשפשים של בעל החיים שבבית מטיילים בתוך השטיח באין מפריע.

מתי כדאי לשלוח את השטיח לניקוי?

ההמלצה היא לשלוח את השטיח לניקוי יסודי פעם בשנה או במצבים בהם אתם מאתרים עליו כצמים עקשניים, כשהוא נראה לכם מאובק, כשאתם שמים לב שהוא נראה מרופט ונראה כאילו הצבע הטבעי שלו החל לדהות. חשוב מאוד לשאוב לפחות פעמיים בשבוע את השטיחים, לא לתלות את השטיח ולהתחיל לחבוט עליו (רואים זאת רבות) משום שהוא יכול לאבד את צורתו המקורית, לא לגלגל אותו (מסתכנים בעיוות הצורה של השטיח), לא להבריש אותו ולא לקפל אותו- כל אלו יפגעו בצורתו המקורית של השטיח.

אם אינכם בטוחים כיצד לנהוג אם שטיח מסוים אצלכם בבית או בעסק, ניתן תמיד להתקשר לחברת נקיון על מנת לקבל ייעוץ ראשוני לגבי אופן הטיפול הרצוי ולאחר מכן להחליט מה רוצים לעשות. לניקוי שטיחים יתרונות אסתטיים וגם בריאותיים לא מבוטלים.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן