רכב יד שניה: מציאת עסקה משתלמת

כב יד שניה זו הבחירה שעושים רוב בעלי הרכבים בישראל. הסיבה הידועה היא מחירי הרכבים החדשים, והבחירה נעשית כמעט בלית ברירה. המיסוי על רכבים בישראל הוא מהגבוהים בעולם, וכל רכב חדש בארץ עולה פי כמה וכמה מאותו הרכב בארה"ב.

לכן, המסלול הבטוח, המשתלם והנכון לרובנו הוא מציאת עסקה משתלמת של רכב יד שניה במצב טוב. כשניגשים לעסקה משתלמת יש להבין קודם כל מה זה אומר, בשבילנו. אין הגדרה מילונית לנושא, ואנחנו צריכים לקבל את העובדה שרכב מושלם, אנחנו לרוב לא נקבל. עסקה משתלמת אומרת שאנחנו מקבלים את מה שאנחנו צריכים, עם כמה שפחות התפשרות, ובמחיר שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו. אז איך עושים את זה?

רכב יד שניה

אחרי שהחלטתם מה אתם מחפשים ע"י קריאה של קטלוג רכב, התייעצות עם חברים, קריאה ברשת וניסיונכם האישי, אתם מתחילים לקבוע עם בעלי רכבים. אחד הדברים הראשונים שצריך להסתכל עליו כשמגיעים לבדוק רכב הוא דווקא מי המוכר. תבינו מי מולכם, תחליפו כמה מילים, ונסו לקבל תמונה על האדם. נכון, לעיתים לא ניתן לדעת בוודאות דבר, אך לפעמים ניתן להבין מכמה משפטים שמדובר באדם נינוח שכנראה לא התעלל ברכב שלו.

הדבר השני שחשוב לזכור הוא שברכבים יד שניה, התחזוקה היא שם המשחק. עדיף למצוא רכב שידוע באמינותו, להוסיף כמה שקלים, ולחסוך לאורך זמן. באותה נשימה כדאי לזכור כי אתם צריכים לדעת מראש כמה תקין הרכב. אם אתם לא מוסכניקים, רוב הסיכויים שלא תוכלו לבדוק הכול, אבל בהחלט תצליחו לבדוק שכל מערכות החשמל עובדות, מהאורות, דרך הרדיו והחלונות, ושכל המתגים והכפתורים תקינים, בלי יוצא דופן.

מו"מ בקניית רכב יד שניה

כשקונים רכב מאדם אחר, לא מדובר בחברה עם מחירון וסדר ברור בלי חריגות. מדובר באדם פרטי, והוא יכול להתפשר, להתרכך ולהוריד במחיר. משיחה עם המוכר הפוטנציאלי תוכלו לזהות נקודות מסוימות, אם תכוונו אליהן מלכתחילה, והן ישחקו בשבילכן בניהול המו"מ. אולי הוא ייתן הנחה לחייל? ואולי לסטודנטים?
מאיפה הוא הגיע? אולי יש לכם מכרים משותפים? יש הרבה נקודות שאפשר לשחק עליהן, בייחוד בישראל בה כולם מכירים את כולם, ושווה לבדוק אותן, כלכלית. 

מעבר לכך, אם הרכב במחיר ביניים בו לא משתלם לקחת אותו לבדיקה אבל יכול מאוד להיות שיש פגמים (שנתון, הרבה קילומטרז', ידיים רבות וכו'), ניתן להוסיף את זה למו"מ. העקרונות הם לא להתבייש, לדבר ישיר וברור, וכשאתם חשים בפרצה, האטה לחשוב או התחלה של התרככות לעבר המחיר שלכם, שלפו מזומנים, התחילו לספור, וניקבו במחיר אליו אתם סופרים – כדי לעודד סגירה של העסקה.


מאמרים נוספים במגזין

דילוג לתוכן